اخبار منتخب
218 بازدید تا کنون صورت گرفته است

۱۱۸ هزار و ۱۲۲ روز اسارت آزادگان ورامین در دوران دفاع مقدس

امیر پورجوادی پیش از ظهر یک شنبه در نشست تکریم خبرنگاران، طی سخنانی گفت: وصایای شهدا دریایی از علم و معرفت است و می تواند راهگشای ما در زندگی باشد.

 

پور جوادی افزود: لازم است که به اخبار منتشر شده اهتمام ویژه ای داشته باشید چرا که ممکن است با انتشار یک خبر دل خانواده شهید بشکند و لذا باید بسیار مراقبت کرد و یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم و در مسیر این عزیزان گام بردارید.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ورامین افزود: در این برهه زمانی نیاز به معرفی بیش از پیش شهدا داریم، این انقلاب بیمه خون شهدا است و باید هرکس در هر کسوتی که هست راه ایثار و شهادت را پیش بگیرد و گفتنی است که ما در این شهرستان شهید محمد منصوری و تعداد زیاد دیگری از شهدا را داریم که ۱۴ سال سن دارند.

پورجوادی گفت: شهدا ناظر بر اعمال ما هستند پس هرجا مشکلی داشتید به شهدا متوسل شوید و از این بزرگواران راه حق راهگشایی بجویید.

وی با اشاره به آمار جانبازان شهرستان ورامین گفت:با توجه به اینکهما در شهرستان ورامین دارای ۹۳ آزاده هستیم جای دارد که بگوییم ۱۱۸ هزار و ۱۲۲ روز این عزیزان در اسارت بودند و میانگین اسارت این آزادگان ۳۲ ماه است.

وی گفت: طبق آمار افراد با ۱۰ سال اسارت ۷ نفر، ۸ سال اسارت ۱۳ نفر، ۵ سال اسارت ۱۶ نفر، ۳ سال اسارت ۴۴ نفر و ۱.۵ سال به پایین ۱۳ نفر را داریم که بالاترین زمان اسارت را محمد رضا علی کاهی ۳۵۹۲ روز، پایین ترین روز اسارت هم متعلق به محمد علی بیلچی کنگرلو با ۱۹۲ روز اسارت است.

پورجوادی با اشاره به برنامه های بنیاد شهید افزود: در حال هماهنگی با سید حسن خمینی برای دیدار آزاده ها هستیم و همچنین تجلیل از آزاده های شاغل در ادارات و دیدار با آزادگان در منزل خود آن ها نیز از دیگر برنامه های تدارک دیده شده ما می‌باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۵۰ شهید دیار ورامین در بهشت زهرا مدفون هستند گفت: طبق آمار کل جامعه هدف ۱۱۴۲۳ نفر می‌باشند که از این تعداد شهدای شهرستان ورامین ۸۰۲ نفر هستند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ورامین در پایان افزود: کل جانبازهای ورامین ۱۷۹۸ نفر می‌باشند و از این تعداد ۱۰۷۵ نفر زیر ۲۵ درصد و ۶۱۰ نفر۲۵ تا ۴۹ درصد، ۸۲ نفر۵۰ تا ۶۹ درصد و جانباز ۷۰ درصد به بالا ۳۱ نفر بوده که ۳ نفر شهید شده و ۲۸ نفر در قید حیات هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>