اخبار منتخب
214 بازدید تا کنون صورت گرفته است

وقتی بی اطلاعی جناب وزیر و کف و سوت برخی، تریبون مقدس را مفتضح می کند

امید می رود جناب وزیر با مطالعه بیشتر و پرهیز از علاقه به تشویق برخی از افراد مورد اشاره در سطور ابتدایی خبر، قدردان تریبونی باشند که به مدد صبر جامعه ایثارگری و پشتیبانی ایشان از دولت تدبیر و امید در اختیار وی قرار گرفته است

دکتر‌قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت  در مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران که روز ۱۶ مهرماه سال جاری در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به سهمیه‌های خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در رشته‌های علوم پزشکی در سخنانی نسنجیده و از روی بی اطلاعی و صرفا به منظور جلب آرای برخی عناصر معلوم الحال، خواستار حذف این سهمیه‌ها از دانشگاه‌های بزرگ علوم پزشکی کشور و بویژه در شهر تهران! بدون تغییر در سهمیه کل شد.

درحالی این سخنان از جانب وزیر بهداشت مطرح می شود که ظاهرا آقای وزیر بدون اطلاع از درصد نخبگان در بین فرزندان شهدا و ایثارگران از یک سو و بدون آگاهی از سیستم سهمیه های کنکور و واقعیت های پشت پرده آن، صرفاً برای کف و سوت برخی افراد این سخنان را مطرح کرده و فراموش کرده اند در مقام وزارت، سخن راندن از روی بی اطلاعی و بهره کشی ازتریبون های تحت اختیار جمهوری اسلامی وامدار خون شهدا امری مغموم و ناپسند است.

چند سال پیش در همین پایگاه خبری حقایق کاملی از نحوه تخصیص سهمیه ها منتشر شد که بیانگر این نکته بود که تخصیص سهمیه جامعه ایثارگری کشور، موجب تضییع حقوق هیچیک از شرکت کنندگان در کنکور نشده و اعضای ایثارگری در یک سیستم مجزا و با بودجه خود بنیاد شهید و امور ایثارگران و رایزنی های ایشان با وزارت علوم، وارد دانشگاه های مختلف کشور می شوند.

بی اطلاعی عجیب آقای وزیر (البته در نگاه خوشبینانه) از این سازوکار از یک سو و عدم مطالعه ایشان بر روی نخبگان عضو جامعه ایثارگری و آمار قابل توجه ایشان به شدت صلاحیت سخنرانی مستند و مستدل جناب وزیر و برخورداری از تریبون مقدس دانشگاه را زیر سوال می برد.

البته توقع نداریم اهالی محترم تدبیر و امید به همه جوانب اشراف داشته باشند اما بدیهی است ارائه مطالب آنهم در محافل رسمی نیازمند تحقیق و بررسی و کسب اطلاعات لازم است که در این زمینه به دولت محترم پیشنهاد می شود دوره آموزشی لازم برای کابینه برگزار گردد.

همچنین به منظور پرهیز از تکذیبیه های احتمالی که در شخص جناب وزیر بهداشت مسبوق به سابقه نیز می باشد این مهم لازم و ضروری به نظر می رسد.

امید می رود جناب وزیر با مطالعه بیشتر و پرهیز از علاقه به تشویق برخی از افراد مورد اشاره در سطور ابتدایی خبر، قدردان تریبونی باشند که به مدد صبر جامعه ایثارگری و پشتیبانی ایشان از دولت تدبیر و امید در اختیار وی قرار گرفته است.

بهتر است بنیاد شهید و امور ایثارگران وارد این حوزه شده و شخص ریاست محترم این نهاد، به عنوان عضوی از کابینه دولت، در آن زمینه ضمن شفاف سازی و پیگیری ادعای مطرح شده، نماینده تک تک اعضای این جامعه باشد تا دیگر شاهد چنین زبان درازی هایی از سوی مسئولینی که خود باید مرحمی برای خانواده های شهدا باشند در مواجه با جامعه نباشیم.

منبع: شهید نیوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>