اخبار منتخب
508 بازدید تا کنون صورت گرفته است

نباید شهدا فراموش شوند/فرهنگ شهادت رمز بقای نظام اسلامی

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با تأکید بر این نکته که شهدا نباید فراموش شوند گفت: فرهنگ شهادت رمز بقای نظام اسلامی است

شامگاه پنجشنبه و همزمان با بیست و دوم اسفندماه روز شهید، یادواره طلبه شهید سید مصطفی محمودی با حضور روحانیون و ائمه جماعات، مسئولان و مدیران اجرایی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اقشار و طبقات مختلف مردم در ورامین برگزار شد.

در این مراسم یاد و خاطره شهید سید مصطفی محمودی که در اسفندماه ۵۹ در جبهه سوسنگرد و در حالی که در جمع گروه نامنظم دکتر مصطفی چمران بود، به شهادت رسید را گرامی داشتند و بر ادامه یافتن راه و مسیر شهدای انقلاب اسلامی ایران تأکید کردند.

آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۴۰۰ شهید شهرستان ورامین اظهار داشت: شهرستان ورامین در دوران دفاع مقدس جز شهرستان های پیشتاز در دفاع از انقلاب و ارزش های اسلامی بود و تقدیم بیش از ۱۴۰۰ شهید نشان دهنده عمق بصیرت مردم این دیار است.

امام جمعه ورامین افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس یک معجزه الهی بود زیرا تمام قدرت های مستکر غربی و شرقی به کمک صدام و رژیم بعث عراق آمده بودند اما ملت ایران با تکیه بر خداوند متعال و تبعیت از فرامین رهبری توانستند در این جنگ تحمیلی به پیروزی رسیده و دشمنان نظام اسلامی را ناکام بگذارند.

وی ادامه داد: فرهنگ شهید و شهادت رمز بقا و پایداری نظام اسلامی است و تا زمانی که یاد و مسیر شهدا در میان ملت ایران و مسئولان زنده و ماندگار باشد، هیچ آسیبی به کشور وارد نخواهد شد اما باید همه نسبت به توطئه های دشمن هوشیار بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی تلاش دارند تا با استفاده از ابزارهای مختلف به کشور ضربه وارد کنند اما نباید در میان این هجمه های گسترده، شهدا به فراموشی سپرده شوند و باید با تمام توان از فرهنگ شهید و شهادت پاسداری کرد.

گفتنی است شهرستان ورامین در بین شهرستان های استان تهران در دفاع مقدس و جریان جنگ هشت ساله خوش درخشید به طوری که این منطقه بیش از ۱۴۰۰ شهید و ۳۰۰۰ جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرد و برای همیشه به عنوان سند افتخار دیار ۱۵ خرداد ثبت و ضبط شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>