اخبار منتخب
297 بازدید تا کنون صورت گرفته است

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران برگزار شد

مراسم تکریم مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران و معارفه مدیرکل جدید با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
سید محمدعلی شهیدی روز شنبه ۲۸ بهمن‌ماه در مراسم تکریم مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران و معارفه مدیرکل جدید، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: بنیاد دارای دو حوزه کاری اساسی در بخش‌های فرهنگی و معیشتی است که در بخش فرهنگی تلاش این مجموعه در راستای استمرار و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت است زیرا این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) است و در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی باعث سربلندی، پیروزی و عزت همه ما شده است.
وی ادامه داد: زمانی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان نماینده ایشان در بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شدم ایشان در سفارش‌های خود به بنده تأکید بسیار زیادی بر لزوم رشد و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه داشتند و به همین دلیل ترویج و توسعه این فرهنگ برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، در همین راستا فعالیت‌های گوناگونی انجام‌شده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به تأسیس دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد که در حال حاضر عملکرد منسجم و مطلوبی در این زمینه دارد.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به افزایش میزان آشنایی مردم با روز شهید اشاره کرد و گفت: با فعالیت‌های صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شاهد افزایش آشنایی مردم با روز شهید از عدد یک و شش دهم درصد به حدود ۵۰ درصد بودیم. همچنین از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده برای تکریم جامعه معزز ایثارگری انجام دیدارهای مستمر ریاست محترم جمهوری با این عزیزان بوده است که تاکنون ۱۰۴ دیدار توسط ایشان با جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انجام‌شده است.
معاون رییس‌جمهوری موضوع خدمات‌رسانی به ایثارگران را وظیفه عمده دیگر بنیاد دانست و گفت: عزیزان ایثارگر حق بسیار بزرگی بر گردن کشور و ملت ما دارند و همه ما باید تلاش کنیم که به هر طریق ممکن به این عزیزان خدمات‌رسانی کنیم زیرا این کمترین کاری است که می‌توان در مقابل فداکاری‌های آنان انجام داد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه گفت: از زمان حضور در بنیاد تلاش کرده‌ام از ظرفیت نیروهای موجود در خود مجموعه استفاده شود و در حال حاضر عمده فعالیت‌ها در بنیاد بر عهده خود نیروهای بنیاد است که بسیاری از آن‌ها نیز از جامعه معزز ایثارگری هستند و خوشبختانه با اجرای این سیاست شاهد نتایج مثبتی بوده‌ایم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در مجموعه مدیریتی بنیاد شهرستان‌های استان تهران و تهران بزرگ گفت: آقای صمیمی مدیرکل سابق بنیاد تهران بزرگ به‌عنوان رییس فدراسیون جانبازان و معلولین انتخاب شدند و جانشین ایشان در این بنیاد آقای نصیری خواهند بود که ضمن دارا بودن سوابق اجرایی قابل‌قبول در استان‌های مختلف شناخت خوبی نیز نسبت به استان تهران و مجموعه ایثارگری آن دارند و از امروز به‌عنوان مدیرکل بنیاد تهران بزرگ به انجام‌وظیفه می‌پردازند، برای جانشینی آقای نصیری نیز بر اساس سیاست استفاده از نیروهای داخلی بنیاد، آقای مرتضوی از امروز به‌عنوان مدیرکل جدید بنیاد شهرستان‌های استان تهران معرفی می‌شوند.
در ادامه این مراسم نادر نصیری مدیرکل سابق بنیاد شهرستان‌های استان تهران به ارائه بخشی از عملکردهای این بنیاد پرداخت و گفت: در حوزه کاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ شهید، حدود ۲۵ هزار جانباز و ۱۴۰۰ آزاده دارای پرونده هستند.
وی افزود: در ارزیابی‌های مختلف صورت گرفته رتبه بنیاد این استان در بخش‌های مختلف تک‌رقمی شده است، همچنین از دیگر دستاوردهای این بنیاد می‌توان به کسب رتبه برتر استانی در جشنواره‌های شهید رجایی در بخش استانی در دو سال اخیر اشاره کرد.
در ادامه عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به یکی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره بنیاد گفت: ایشان بنیاد شهید و امور ایثارگران را دستگاه عصمت و طهارت نامیده‌اند، به همین دلیل باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که این مجموعه درخور این عنوان باشد و در همین راستا باید عوامل مختلف تأثیرگذار بر رشد و تعالی مجموعه را به‌خوبی بشناسیم.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیری از زحمات نادر نصیری به‌عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران تقدیر شد و عبدالله مرتضوی به‌عنوان مدیرکل جدید این اداره کل حکم خود را از حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی دریافت کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>