اخبار منتخب
614 بازدید تا کنون صورت گرفته است

فرزندان شهدا میراث گران‌بهای انقلاب هستند

فرماندار شهرستان قرچک گفت: فرزندان شهدا میراث گران‌بهای انقلاب هستند.

علی صادقی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای قرچک اظهار داشت: بزرگداشت روز شهدا ادای دین و انجام وظیفه در مقابل شهدایی است که با خون خویش عزت، آزادی و استقلال را به ما هدیه کردند.

فرماندار شهرستان قرچک با بیان اینکه شهدا با خدای خود معامله کردند، افزود: شهدای عزیز و جانبازان در پیروی از فرمان امام راحل، جانشان را در طبق اخلاص نهادند و عاشقانه به دیدار معبود خود شتافتند.

وی از صبر و شکیبایی خانواده شهدا و فرزندان شهدا تقدیر و تشکر کرد و گفت: ما همواره مدیون خون شهدا و رشادت‌های آنان هستیم و قدردانی از این عزیزان و خانواده‌های معزز شهدا یکی از وظایف اصلی ما است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با بیان اینکه فرزندان شهدا میراث گران‌بهای انقلاب هستند، خاطرنشان کرد: فرزندان شهدا و خانواده‌های آنان، میراث گران‌بهای انقلاب اسلامی هستند و باید همواره قدردان ایثار این عزیزان باشیم و اینک وظیفه ما است که این رشادت‌ها و ایثارگری‌ها را به نسل جدید انتقال دهیم.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک اظهار داشت: ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۵۸ بنیاد شهید به فرمان امام راحل تأسیس شد و آغاز به‌کار کرد و در سال ۵۹ به‌دلیل آغاز جنگ تحمیلی، رسیدگی به امور جانبازان به بنیاد مستضعفان و جانبازان و امور آزادگان به ستادی در ریاست جمهوری محول شد که در سال ۷۳ این دو مسئولیت نیز به فرمان مقام معظم رهبری به بنیاد شهید و امور ایثارگران سپرده شد و اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیلی بیان داشت: در مرداد ۱۳۸۳ با پیشنهاد بنیاد، روز ۲۲ اسفند به عنوان روز شهید و روز بزرگداشت شهدا به شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

وی گفت: ما وظیفه داریم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه پررنگ کنیم تا حفظ شود، بر این اساس بزرگداشت روز شهدا یکی از اقدامات مهم جامعه است.

وی افزود: عامل بقای امروز و آینده ما بهره‌مندی از فرهنگ مقاومت و ایثار است فرهنگی که نجات‌بخش بوده و هست و امروز به‌واسطه همین فرهنگ، خط مقاومت در منطقه ایجاد شده و اسرائیل را رو به زوال گذاشته است، قدرت امروز ایران هم به‌واسطه همین فرهنگ به‌دست آمده است.

امام جمعه قرچک افزود: هویت و ماهیت انقلاب، اسلامی است و ما باید با پایش،‌ پالایش و پویش با این اقدام تحریفی و تخریبی مقابله کنیم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به ایجاد یک جبهه فرهنگی برای مقابله با فراموشی فرهنگ دفاع مقدس گفت: دشمنان اسلام می‌خواهند اسلام واقعی را از صحنه خارج کنند و ما باید با استفاده از تمام امکانات موجود با این ترفندها مقابله کنیم.

به گزارش فارس، این مراسم با حضور علی صادقی فرماندار، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه، آزمان کادری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده‌ها، فرزندان شهدا، خبرنگاران و اصحاب جراید برگزار شد.

گفتنی است، در پایان مراسم از آزمون کادری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک توسط جمعیت فرزندان شاهد خدمتگزار انقلاب تجلیل به‌عمل آمد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>