اخبار منتخب
391 بازدید تا کنون صورت گرفته است

طرح تأسیس وزارت بنیادشهید به مجلس ارائه شد

نماینده ایثارگر نجف آباد از بررسی لایحه یک فوریتی تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه در آینده نزدیک خبر داد.

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یک طرح فوریتی به مجلس برای تبدیل شدن بنیاد شهید به وزارت خانه را به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه کرده ایم که قرار است بعد از اربعین در دستور کار خانه ملت قرار بگیرد.
وی افزود: در حال حاضر چون بنیاد شهید پاسخگوی کسی جز رئیس جمهور نیست، برای خود حاشیه امنی را از لحاظ قانونی ایجاد کرده است.
نماینده ایثارگر دوره دهم مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه بنیاد هر کاری که دلش می خواهد بدون نظارت و مشورت مجلس انجام می دهد، لذا ما در صدد این هستیم که یک مکانیزمی را تعریف کنیم که ریاست بنیاد شهید که در حال حاضر معاون رئیس جمهور محسوب می شود (و این معاونت باعث شده است که به هیچکس پاسخگو نباشد) را باز تعریف کنیم.
عضو فراکسیون فرزندان شاهد مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر بنیاد شهید تبدیل به وزارتخانه شود در آینده نسبت به مجلس پاسخگو خواهد بود و در مقابل رای اعتماد، سوال و استیضاح و مسائل دیگر مجبور به اسخگویی است.
ابوترابی با ابراز نگرانی از برخی سوء مدیریت ها در بنیاد شهید اظهار داشت: وضعیت بنیاد شهید یک وضعیت نگران کننده ای است، بانک دی که با سوء مدیریت نابود شد و متاسفانه اقوامی که آقای شهیدی در چند سال گذشته به بنیاد شهید آورد در نابودی بانک دی بسیار موثر بوده است.
نماینده نجف آباد ادامه داد:آقای شهیدی، ملاقات های خود با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به شدت محدود کرده است و ارباب رجوع که ولی نعمتان خودش است(ایثارگران) را پذیرش  نمی کند.
عضو کمیسیون قضایی مجلس مجلس با انتقاد از دوره اول تصدی شهیدی بر بنیاد شهید یادآور شد: ایشان در ابتدای انتصاب در بنیاد شهید، با وضعیت اقتصادی سخت کشور، اقدام به  ساخت و ساز در ساختمان و دفتر موجود خود در آن کرد که در این مورد از ایشان به شدت انتقاد داریم.
وی اضافه کرد: اخیرا یک اقدام بسیار ناشیانه ای انجام داده که باعث ایجاد دردسر فراوانی برای ایثارگران شده است.
ابوترابی در ادامه سخنان خود در خصوص تبدیل بیمه ایران به بیمه دی متذکر شد: ایشان بیمه ایران را که در کل کشور شعباتی دارد به بانک دی واگذار کرد در حالی که شعب این بانک بسیار محدود است و عمدتا” در مراکز استان قرار دارند و تعداد آن هم در مراکز استان ها بسیار کم و محدود است و کل ایثارگران را دچار دردسر کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>