اخبار منتخب
193 بازدید تا کنون صورت گرفته است

جدیدترین آمار خانواده های شهدا و ایثارگران

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران در گفت و گو با ایرنا، جدیدترین آمار مربوط به خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان را اعلام کرد.

مهدی ایزدی گفت: براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.
وی تصریح کرد: همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند.
وی ادامه داد: همچنین تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر هستند.
ایزدی به آمار خانواده های شهدا (در قید حیات) نیز اشاره کرد و افزود: آمار پدران شهدا ۴۹ هزار و ۵۷۲ نفر و مادران شهید نیز ۱۰۶ هزار و ۳۹۱ نفر هستند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید با اشاره به آمار ۳۹۵ هزار و ۴۵۸ نفری خانواده شهدا (در قید حیات) اضافه کرد: همچنین طبق این آمار ۶۳ هزار و ۲۵ همسر شهید، ۸۸ هزار و ۵۱۷ پسر شهید و ۸۷ هزار و ۹۵۳ فرزند شهید دختر هستند.
وی همچنین به آمار شهدا، جانبازان و آزادگان بر حسب دین در استان های مختلف کشور نیز اشاره کرد و گفت: در مجموع ۲۲۵ هزار و ۴۳۷ شهید مسلمان، ۹۰ شهید مسیحی، ۱۱ شهید کلیمی و ۳۲ شهید زرتشتی تقدیم انقلاب شده است.
ایزدی همچنین درباره آمار جانبازان بر حسب دین نیز اظهار داشت: در تمام استان های کشور ۵۷۳ هزار و ۲۶۹ جانباز مسلمان، ۲۹۵ جانباز مسیحی، ۳۲۸ جانباز کلیمی و ۲۰۹ جانباز زرتشتی وجود دارد.
وی اظهار داشت: تعداد آزادگان مسلمان در استان های مختلف کشور نیز ۴۳ هزار و ۵۸ نفر، آزادگان مسیحی ۵۸ نفر، آزادگان کلیمی ۳۴ نفر و آزادگان زرتشتی نیز ۲۳ نفر هستند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>