اخبار منتخب
186 بازدید تا کنون صورت گرفته است

تجمع ایثارگران روبروی بنیاد گیلان

اعتراض به عدم دریافت حقوق و حق بیمه و قبول نکردن دفترچه های درمانی در بیمارستان ها/ معترضین: تنها با استکان و نعبلکی یاد ایثارگران می افتند

 

یکی دیگر از معترضان نیز گفت: منزلت خانواده  شهدا و جانبازان را تا این حد پائین آوردند که تنها روز جانباز و شهید استکان و نعلبکی برای ما می آورند که بگویند آمدیم. البته ما که همان هم ندیدیم و تاکنون هیچ مدیری خانه ما  نیامده است.

اختصاصی گیل خبر/ جمعی از جانیازان و ایثارگران گیلانی  دوران دفاع مقدس با تجمع مقابل سازمان بنیاد شهید استان گیلان نسبت به مشکلات بسیار و عدم پاسخگوئی مسئولین اعتراض خود را بیان داشتند.

این جانبازان و ایثارگران که نسبتا به عدم منزلت جایگاه خود به شدت معترض بودند خواستار مشخص شدن حق و حقوق خود، وضعیت درمانی و تقبل هزینه های فراوانی شدند که بیمارستان ها با عدم قبول کردن بیمه های درمانی آن ها نسبت به آن شانه خالی می کنند. همچنین اکثر آن ها که از اقشار پائین اجتماعی بودند ادعا می کردند که هزینه های سنگین زندگی به روی ان ها فشار سنگینی اورده است. بطوریکه نه فرزندان آن ها کاری دارند و نه می توانند هزینه زندگی خود را بپردازند.

یکی از معترضان در گفتگو با گیل خبر گفت: دفترچه ما  را بیمارستان ها  قبول نمی کنند. مادران شهید و جانبازان هفتاد درصد حق بیمه خود را دریافت نمی کنند، بنیاد شهید کاری نمی کند و ما را به اجرایی شدن برنامه ششم توسعه ارجاع می دهند. یعنی همه ما بمانیم و جانبازان بالای هفتاد درصد به زور آمپول بنشینند تا شاید قانون برنامه ششم اجرایی شود که کاری بکند یا نکند.

یکی دیگر از معترضان نیز گفت: منزلت خانواده  شهدا و جانبازان را تا این حد پائین آوردند که تنها روز جانباز و شهید استکان و نعلبکی برای ما می آورند که بگویند آمدیم. البته ما که همان هم ندیدیم و تاکنون هیچ مدیری خانه ما  نیامده است.

یکی دیگر از معترضان نیز خاطرنشان کرد: مادران شهدا و پدران شهدا از کار افتاده اند و بنیاد هیچگاه برای سر زدن هم نمی آید. تنها اعلامیه فوت می آید یاد شهدا و خانواده ها می افتند.

یکی دیگر از معترضان نیز در گفت گو با گیل خبر می گویند: ما از صبح اینجا هستیم، ولی آقایان هنوز برای شنیدن اعتراض ما اینجا نیامده اند.  بانک  دی زیر بار تقبل هزینه های درمانی ما نمی رود و بنیاد شهید هم می گوید  شش ماه صبر کنید. ما چطور شش ماه صبر کنیم. ما بارها نامه های خودمان را خدمت مسئولین  ارسال کرده ایم . رسانه های خارجی زیادی برای مصاحبه با ما امده اند ولی جانبازان از این کار امتناع کردند و خواستند حرفشان را به گوش مسئولین برسانند.

یکی دیگر از معترضین نیز بیان داشت: ما معتقدیم برای ما باید ارزش قائل باشند. من که جانباز ۶۰ درصد هستم و در زمان جنگ از ناحیه چشم بینایی خودم را از دست داده ام برای سفری به مشهد و یا تهران بروم مجبور شوم به دلیل هزینه های سخت در پارک ها بخوابم. ما نیازمند احترام هستیم نه آن که برای ما بنشینند و فقط جلسه بگذارند. یک وام مسکن به ما باید بدهند می گویند ۲۰ درصد باید سود بدهیم. من با این وضعیت چگونه می توانم چنین وامی را پرداخت کنم.

گفتنی است در تجمع مذکور مدیران بنیاد شهید برای توضیحات حضور پیدا نکردند. گیل خبر اماده دریافت پاسخ مسئولان بنیاد شهید استان است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>