اخبار منتخب
8,722 بازدید تا کنون صورت گرفته است

بررسی وضعیت اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت اشتغال فرزندان معظم شهدا و ایثارگران به صورت ویژه در هیئت دولت خبر داد.

امیر خجسته امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان از دیدار خود با معاون اول رئیس جمهور و مکاتبه با رئیس جمهور در خصوص وضعیت اشتغال فرزندان معظم شهدا و ایثارگران خبر داد.

وی با بیان اینکه همه داشته‌های امروز ایران اسلامی به برکت خون شهداست، عنوان کرد:‌ اگر به خاطر ایثار و ازخودگذشتگی شهدا نبود هیچکدام از مسئولان در چنین جایگاهی حضور نداشتند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی واگذاری مدیریت آینده کشور به جوانان خصوصاً فرزندان شهدا و ایثارگران و توسعه این فرهنگ در جامعه را ضروری دانست.

این مسئول عنوان کرد:‌ استخدام فرزندان شاهد طبق قانون در سطح وزارتخانه‌ها، ادارات کل، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها بستری برای ترویج روحیه ایثار و شهادت‌طلبی در جامعه است.

خجسته با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر این‌که «باید پست‌های کلیدی نظام به خانواده‌های شهدا و ایثارگران سپرده شود»، افزود: پیرو مذاکرات صورت گرفته با رییس جمهور، معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور در خصوص استفاده از وجود فرزندان شهدا در سمت‌های اجرایی، مدیریتی و سیاسی که دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند مقرر شد هیئت دولت و استانداران استفاده از این نیروها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی گفت: همچنین مقرر شده در سطح وزارتخانه‌ها، ادارات کل، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها از فرزندان معظم شهدا و ایثارگران به کار گرفته شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به توانمندسازی و بالفعل‌سازی ظرفیت‌های بالقوه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تصریح کرد: شهدا و ایثارگران کشور از نخبگان جامعه اسلامی ایران هستند و خانواده‌های معظم آنان نیز در تمام صحنه‌های انقلاب با درک درست و ایفای نقش ارزنده همیشه نخبگی خود را به منصه ظهور رساندند.

این مسئول تصریح کرد: برخی از امتیازاتی که برای ایثارگران و خانواده شهدا در قانون پیش‌بینی شده در اجرای آن پیچ و خم‌های بسیاری سد راه شده که عزیزان ایثارگر با مشکلاتی فراوانی مواجه می‌شوند.

خجسته اذعان داشت: پیشنهاد می‌شود دولت یازدهم ترتیبی اتخاذ کند که تمام فرزندان شهدا و ایثارگر در شأن و منزلت اجتماعی خود بدون مشکلات اداری صاحب مسکن و خودرو شوند.

وی در پایان متذکر شد: معاون اول رئیس جمهور قول مساعد داد تا وضعیت اشتغال فرزندان معظم شهدا و ایثارگران به صورت ویژه در هیئت دولت پیگیری شود تا به مرحله عمل برسد.

۱۳ نظر

  1. تکلیفم چیست برم یا بمونم -طرح مهرآفرینم حقوقی دریافت نمی کنم -خیلی خیلی متأسفم برای دولت که نمی تونه ازفرزندان شاهد حمایت کنه -حالا دیگه به جایی رسیده که همکاران می گن باید برین بیرون – من که سهم وحقی ازاین ایران دارم

  2. سلام من آخرین فرزند شهید دوران جنگ تحمیلی شهرستان مراغه میباشم که ۱۴۰۰ شهید تقدیم این مملکت و نظام مقدس انجام داده من مدرک تحصیلیم لیسانس مدیریت بازرگانی هستش متاهل هستم ۲سال بیکار هستم ولی دستگاه بنیاد شهید استان آ.شرقی نه تنها بلکه اداره بنیاد شهید مراغه هم خیانت و کوتاهی انجام داده و ادامه میدهد چه کنم؟ باید از بیکاری چه کار کنم؟

  3. باسلام من فرزند شهیدم فرزند آخرین شهید شهرستان مراغه که ۱۴۰۰ شهید تقدیم این نظام جمهوری اسلامی داده است ۳هفته میشود که من دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تشکیلات وروش شدم مدرک کارشناسی ام لیسانس مدیریت بازرگانی میباشد ۳سال اتمام زندگیم شد و وارد ۴سال زندگی مشترک زندگیم شدم اما با تمام مشکل مالی وروحی شدید باز هم بیکارم؟ چرا بنیادشهید کاری انجام نمیدهد؟چرا پاسخگو نیست؟ عکس شهدا را نگاه میکنیم …..عکس شهدا عمل میکنیم…………………. مسولیین بنیاد کجایید؟ میدانید بی پولی چیست/ میدانید کرایه خانه چیست؟میدانید برای همسرتان نتوانید چیزی نتوانید بخرید چیست؟شما مدیون وپاسخوگی شهدا هستید؟به برکت خون شهداست که امروز مسولیتی دارید؟

    • باسلام ،فکر نکنم فرزند شهدا بیکار باشن ،شما که کارشناسی خوندید اینقد همه را لعن ونفرین میکنید ومطمنم همه شماها اخر سر ،سرکار می روید ما که فوق لیسانسیم هیچ سهمیه نداریم وبیکاریم پس ما به کی لعن ونفرین کنیم وخودم هم فرزند ایثارگر میباشم .در خانه ما سه نفر بیکار با مدرک فوق لیسانس هست

  4. با سلام من فرزند شهیدم مدرک کارشناسی دارم وسه ساله بیکارم و ۳۵ سال سن دارم از بدبختی وفقر در سم را ادامه دادم که شاید روزی استخدام بشم از تنگدستی بیرون بیایم و مثل ادما زندگی بکنم ولی چه کاری ما را که در این کشور ایران ادم حساب نمی کنند موقعی که میروی بنیاد شهید استانحتی بهشون بر میخوره که جواب سلام ما را بدن.ولی از شما ها مسولین محترم تقاضا مندیم که به فکر ما باشن من که متا هلم ودوتا بچهدارم چه جوری زندگیم بچرخه

  5. واقعا واسه کسایی که درقسمت کاریابی بنیاد شهید کارمیکنن متاسفم چون هیچ کاری ازدستشون بر نمییاددارن الکی حقوق میگیرن فقط اسمش هست که توبنیادیه اتاقی هست بنام کاریابی مسئولانش همیشه دارن چایی میخورن .الان چند ماهی هست که گفتن من ازشرکت نفت تایید شدم ولی هرموقع پیگیراون کارمیشم میگن ما هیچ اطلاعی نداریم بخدا دیگه خسته شدم تا کی منتظرتماسشون بمونم یکی کمکم کنه خواهشن پیگیری کنین. ممنون باارزوی موفقیت برای همه

  6. سلام. من فرزند پاسدار ایثارگر هستم. از سال ۸۶ تا ۸۶ در نیروی زمینی سپاه بعنوان سرباز بسیجی سه ساله خدمت کردم اما بعد از سه سال بنده را تبدیل عضویت نکردند. قانون اشتغال فرزندان ایثارگر و ائلئیت استخدام در استان لرستان اجرا نمی شود. مکاتبات فراوانی هم انجام دادم اما به نتیجه نرسیدم. متأهل هم هستم و در حال حاضر بیکارم. این وضعیت یک فرزند پاسداره که حتی توی سپاه هم تبدیل عضویت نشد و از تشکیلات رانده شد؛ دیگران که جای خود دارند. (البته منظورم این بود که دیگران جای خود را دارند و فقط ما هستیم که جایگاهی نداریم). حتی وام اشتغال بسیجیان و مهر امام رضا هم به ما پرداخت نمی کنند تا خود اشتغالی کنیم. نمیدونم فقط توی استان لرستان این وضعیت وجود داره یا نه! ادعای حق آب و گل و این حرفا رو ندارم اما توقع نداشتم من رو که فرزند پاسدار بودم توی سپاه جذب نکنند و نگه ندارند. یا علی مدد

  7. باسلام اصلاً فکرمیکنم سهمی نباشد که هی داریم از آن صحبت میکنیم

  8. برید تو اداره ببینید فامیل های رئیس اداره بیشترند یا فرزندان شهدا و ایثارگران؟؟من دو جا برای کارآموزی در طی تحصیلم رفتم .نمی دونم شاید اتفاقی بوده اما خاله زا و عمو زا و هم فامیلی زیاد دیدم.بخدا دارم دیوونه میشم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>