اخبار منتخب
4,232 بازدید تا کنون صورت گرفته است

اهانت فرماندار تکاب به فرزندان شهدا

فرماندار شهرستان تکاب در جلسه ستاد دهه فجر این شهرستان خانواده شهدا را مورد توهین قرار داد و به مقام شهدا اهانت کرد.

در آستانه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در دومین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان تکاب که جهت تصویب طرح های پیشنهادی کمیته های ستاد؛ برگزار شده بود فرماندار این شهر فرصت را مغتنم شمرد تا به توهین به خانواده شهدا و امتیازات این قشر بپردازد.

بنا بر این گزارش «مهدی قهرمانی» در جریان تصویب پیشنهادات و طرح های کمیته ستاد؛که پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه از خانواده های شهدا و ایثارگران دیدار و سرکشی صورت بگیرد؛ در توضیح این که دیدار زیاد از خانواده ها ارزش کار را کم می کند گفت: نکته ای را باید در اینجا اضافه کنم:  کسانی از اینها دارند سوء استفاده می کنند مثلا تا وارد ادارات می شوند می گویند من خانواده ی شهید هستم، فرزند شهید هستم و با آوردن مثالی که «اوایل که من آمده بودم یک نفر زنگ می زد و می گفت من فرزند شهید هستم و بعد ها آمد پیش من و فکر کرد من خوشم می آید در حالی که من مگر پرسیده بودم که  شما فرزند شهید هستید و او را مورد شماتت قرار دادم»، من باورم این است که نباید به اینها توجه کرد حتی من وقتی در میاندوآب بودم یک پدر شهیدی آمده بود و در روستا می خواست نانوایی ایجاد کند و من گفتم نمی شود؛ او اعتراض کرد و من گفتم چون پدر شهید هستی من به تو نانوایی نخواهم داد خوب قانون مزایایی برای اینها مشخص کرده و طبق آن باید برخورد کرد لزومی ندارد بیاید و بگوید من خانواده ی شهید هستم مگر من از شما پرسیده ام؟! همه افراد در این جامعه دچار هزینه شدند و مگر فقط این خانواده ها و ایثارگران هستند که دچار هزینه شدند؟! همه افراد جامعه در آن سهیم هستند.

در اینجا یکی از فرزندان شهید  که در جلسه حاضر بود خطاب به فرماندار گفت که چرا اینگونه و در یک جلسه رسمی صحبت می کند اگر کسانی از فرزندان شهید ، ایثارگران، جانباز دچار لغزش می شوند اینگونه با آنها برخورد می شود که او فرزند شهید است در حالی که این عزیزان تک والدی بزرگ شده اند و در معرض آسیب هستند و اگر موفق هم بشوند با این مساله مواجه هستند که شما مطرح  می کنید قانون مزایایی مشخص کرده است و این برخورد درست نیست.  و اگر می خواهید تکریم کنید این عزیزان را؛ والدین شهدا را در ردیف اول سالن های برگزاری جلسات قرار دهید و اگر در این مجالس می خواهند از کسی تجلیل کنند از والدین شهدا دعوت کنید تا به آنها هدایایی دهند. یا سالگرد شهدای بهمن ماه شهرستان را با پیامک و تبلیغات محیطی به همگان اعلام کنیم.

فرماندار سپس به ادامه جلسه پرداخت بدون اینکه توجهی کند جلسه ادامه یافت.

در پایان جلسه فرماندار ضمن جمع بندی به سخنان آن فرزند شهید اشاره کرد و گفت: اینکه مردم بدبین هستند حق دارند به خاطر اینکه در سهمیه دانشگاهها کسانی از جامعه ایثارگری به ناحق به دانشگاهها راه یافته اند و این حق آنها نبوده است و من به باور اعتقاد قلبی خودم می گویم که سهمیه دانشگاه که برای فرزندان شهدا ، ایثارگران و جانبازان، رزمندگان قرار دادند خیانت به کشور بود. در جاهایی که جنبه رقابتی دارد نباید به اینها سهمیه اختصاص داده شود که حق مردم ضایع نشود.

در اینجا آن فرزند شهید گفت: اینجا محل طرح این مسائل نیست ولی  در کنکور حق کسی ضایع نمی شود و بچه های شاهد بین خودشان رقابت می کنند و طبق قانون سازمان سنجش  باید ۸۰  درصد امتیاز آخرین نفر پذیرفته شده در همان دانشگاه را  کسب کند و اینطور نیست که شما می فرمایید.

مهدی قهرمانی فرماندار در پاسخ گفت که نه اینطور نیست ، کسانی از ایثارگران با نمره منفی به دانشگاه راه یافته اند و کسی که ۷۰ درصد زده از را یافتن باز مانده است.

این فرماندار ادامه داد: کسانی هستند به اسم شهید که اصلا واقعا شهید نشده اند، اتفاقی روی مین رفته اند، ترکش اصابت کرده یا در نزاع های محلی کشته شده اند! و یا حتی کسانی هم هستند که در جنگ بوده اند و حالا شانس آورده اند و تیر به آنها اصابت نکرده ( در این لحظه یکی از نزدیکان فرماندار مسئول روابط عمومی فرمانداری به حالت تمسخر گفت که سعادت نداشته اند و با فرماندار باهم خندیدند) حالا سعادت نداشته اند(با خنده) آنها چکار کنند و حتی این هم عادلانه نیست که به فرزندان شهدا بیشتر سهمیه بدهند و به آنها ندهند.

من خودم از سهمیه استفاده کردم و خطاب به آن فرزند شهید گفت البته نه به اندازه شما! اما مردم حق دارند که علیه این سهمیه ناعادلانه حرف بزنند چون کسانی با رتبه ۱۲۰۰ قبول نشدند و فردی با رتبه ۱۵۰۰۰ قبول شده است و این شده است که نخبگان نابود شده اند و عده ای بی سواد مدرک گرفته اند.

من باز هم می گویم و باور و اعتقاد قلبی من این است که این خیانت به کشور بود و ما باید بگوییم که این بردارند و بیش از اینها نشود چرا که همه مردم حق دارند پس آنهایی که در جنگ نبودند چکار کنند؟!

آقای قهرمانی ادامه داد منظور من اینجا بیشتر کسانی است که در پزشکی و دکتری تحصیل می کنند  و جلسه را پایان داد.

۱۴ نظر

 1. یعنی یک نفر تو جمع نبوده بزنه تو دهن این خائن.این نخاله هر چه سریع باید از پیکره ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با خون مطهر شهدا و جانبازان آبیاری شده است جدا و مجازات گردد.

 2. با سلام.یعنی تو این مملکت که همه ادعای حفظ ارزشهای انقلاب رو دارند کسی نیست پیدا بشه این خائن رو از بدنه نظام مقدس جمهوری اسلامی بیرون بندازه تا درس عبرتی بشه واسه بقیه امثال این شخص که دارن از خون شهدا برای منافع خودشون استفاده میکنن.متاسفم برای استاندار و بقیه مسئولین بالا دست این عقده ای که امتحان دکتری قبول نشده میندازه گردن فرزندان شهید.

 3. باسلام
  احتمالا طرف چیزی زده و این فرماندار در حالت معمولی نبوده وقتی این جور آدما در این کشور باشند دیگه نیازی به دشمن نیست.
  باید به این آقا درسی بدن که دیگه در این حد توهین نکنه و پس از این دیگه کسی حتی فکر توهین به خانواده ایثارگران هم نیفته.

 4. باسلام
  واقعا متاسفم برای کسانی که بدون تفکر ودانش در زمینه ایثارگران آنها را قصاوت می کنند آقای فرماندار محترم اگر به جای من بودی و ناله ازسر نیاز به پدر را از فرزندت می شنیدی وچاره را فقط در نظارت اشک های معصومانه او می دیدی امروز با این جسارت ما و فرزندانمان را بی رحمانه به باد انتقاد نمی گرفتی اگر به جای من بودی تا بهانه جویی های فرزندت را ازفراغ پدر فقط و فقط از سر ناچار ی و سر درگمی با اشک جواب دهی باز هم این طور بی رحمانه و ناشیانه حرف دل مغرضان
  و بی دردها را نمی زدید
  . در هر کشوری برای ایثارگران و جان باختگان با توجه به فرهنگ و اندیشه شان تسهیلاتی برای آنها در نظر می گیرند که همه ارکان دولت و ملت برای تحقق آن در تلاشند ولی در عجبم در کشور ما فقط تسهیلات روی ورق ودر تکاپوی تصویب بین مجلس و مصلحت نظام در سرگردانی است و دولتمردان آن در توهم این امتیازات درمراسم دهه ی فجر انقلاب در سخنان نامربوط این طور عقده گشایی کرده و بی حرمتی به پدران و فرزندان و …… ایثارگران را برای خود نقطه قوت می دانند .خدایا خودت نور امیدت رادر دلمان روشن کن وصبر را به ما عطا نما اگر نبود نور ایمانت از غم وغصه شبی را به صبح نمی رساندیم .برادر گرامی از خدا می خواهم ذهن وفکرتان را روشن کند چرا که به فرموده مولا علی علیه السلام افکار ما تبدیل به گفتار می شود و آنگاه تبدیل به رفتارمان وسپس به کردارمان محض اطلاع جنابعالی علی رغم قولی که آقای روحانی و حجت الاسلام شهیدی در تصویب و ابلاغ تمام و کمال قوانین ایثارگران در سال ۹۳ دادند باتوجه به کسری بودجه و هزاران مشکلات دیگر اجرایی نشده این قوانین فقط برای بدنام کردن ایثارگران در روزنامه ها انتشار داده شد ودر دولت قبل در رقابت دولت با مجلس قوانین روی ورق بدون ابلاغ و وجاهت اجرایی از طرف مجلس منتشر شد . بلاخره قصاوت را با توجه به نارضایتی خانواده شهدا ایثارگران به استاندار محترم می سپارم .
  ختم کلام ، ادامه کار چنین افرادی با این تفکرات به صلاح نظامی که حیات خود را مدیون شهدا و ایثارگرانش می داند نیست. والسلام

 5. با سلام من فرزند شهید نیستم اما ارتباطی با خانواده معزز شهدا دارم سراغ دارم فرزندان شهیدی را که بیشترین تلاش را می کنند و بهترین رتبه ها را در دانشگاهها دارند این آدم بی لیاقت احتمالا هوشیار نبوده و نمی دانسته چه می گوید احتمالا بعدا خواهد فهمید البته حقش بود که شهدا در برابر دشمن سینه سپر نمی کردند ایستادگی نمی کردند و زن و بچه امثال ایشان را اسیر می کردند آنوقت می فهمید چه باید بگوید معلوم است که آدم اهل مطالعه ای نیست وگرنه تحقیقی درباره تسهیلات سایر کشورها درباره بازماندگان شهدا داشته باشد آن وقت متوجه خواهد شد . از استاندار محترم خواهشمندیم نسبت به تغییر ایشان اقدام جدی به عمل آورند . درحال حاضر نسبت به شهدا هیچ خدمتی بجز یک فاتحه نداریم .پس وظیفه است نسبت به بازماندگان آن عزیزان خدمتی داشته باشیم .

 6. پاسدار خون شهدا

  خدا لعنت کند افرادی را که ارزش خون پاک شهید را با ملاکهای دنیوی می سنجند ، آقای فرماندار شهدا رفتند تا تو به این پست برسی و پست میکروفن چرت و پرت بگی ،خائن

 7. باسلام.اقای رییس جمهور واقع متاسفم، اقای رییس جمهور بجای سرکشی به خانواده شهدا به میسولین سرکشی کن!

 8. بسم رب شهدا والصدیقین با عرض سلام بنده فرزند شهید هستم.اولا این فرماندار از عوامل خود فروخته و ضد انقلاب میباشد که سریعا باید مجازات شود.تعداد زیادی از مسوولین هستند که همچون این فرماندار میباشند که باید شناسائی و برکنار شوند .آقای ضد انقلاب شما تو مرتبه ای نیستید در مورد شهدا نظر بدید اگه ایثارگریهای شهدا جوانان عزیز نبود ناموس تو الان زیر پای بیگانگان بود.امثال شماها ضد ولایت فقیه هستید.

 9. اولا که آقای فرماندار بی سواد الان هر کوره دهاتی دانشگاه آزاد داره و بدون کنکور با سلام و صلوات دانشجو میگیرن که حتی برای ارشد هم بعضی جاها شروع کردن به بدون کنکور دانشجو گرفتن. مگه چند درصد جامعه پزشکان فرزند شهید یا ایثارگر هستند؟ در مورد امتیاز حتی در کشور آمریکا برای کشته شدگان و خانواده های آنها در جنگ امتیازات ویژه ای قایل میشن که یک دهمش در ایران انجام نمیشه. واقعا که این آقا با این نظر چطور فرماندار جمهوری اسلامی شدند؟برای استخدام یک کارمند ساده هزار جور فیلتر عقیدتی و سیاسی و حراستی میگذارند این آقا چطور با این عقیده شده فرماندار؟؟؟؟؟؟

 10. دکتر ابراهیمی

  متاسفم برای خودم و برای کسامی که اونجا بودن و به این صحبت جواب قاطع ندادن
  ببین عزیزم هشتاد درصد نمره علمی کم نیست حتما باید یه دانشجوی شاهد به این مقدار برسه تا به دانشگاه راه پیدا کنه
  کی هفتاد درصد زده و به دانشگاه راه پیدا نکرده بیاد بگه من رشته ام دو دستی میدم بهش فکر شش سال خون دل خوردن رو هم نمیکنم
  جایی گفته منفی زدن و وارد دانشگاه شدن عزیز دلم اگر منفی بزنی که به سقف نمره علمی نمیرسی که بخوای بیای پزشکی بخونی یا هر رشته دیگه
  بخدا من دارم شیراز درس میخونم الان از خیلی ها که پول داشتن و هزینه کردن و رفتن کلاس خصوصی و … نمره هام و گیرایی و سطح علمم بالاتره اونایی که داشتن هزینه کردن و کنکور رو بهتیرن جا قبول شدن اما بحث مربوط به پدرهای این عزیزان مربوط میشه وقتی پدر من اسیر بود و پنج سال هرروز کتک خورد پدر این عزیزان کجا بودن ؟؟ جوابش راحته داشتن پیشرفت میکردن اما پدر من پیشرفت ازش گرفته شد بعد از جنگ هم کسی با اون سن و اون عذاب روحی فرصت ومیل درس نداشت که خودش رو به اونایی برسونه که زمان جنگ راحت بودن پس من بجاش استفاده میکنم
  داری حرف نامربوط میزنی کسی هم نیست جلوتو بگیره بقیه مردم هم فکر میکنن ما مملکت رو کلا بالا کشیدیم
  وقتی مادر من زیر دست ادم جانباز اعصاب و روان استخوون هاش خورد میشد یا خودم هر هفته کتک میخوردم یا گاها مریض میشد هیچ کس نبود کمک کنه شما کجا تشریف داشتی بقیه کجا بودن
  انشالله که مقبول افتد
  دکتر ابراهیمی

 11. با سلام به روح پاک وملکوتی امام راحل و همه ی شهیدان پاک ایران عزیزمان..
  به نظر من سخنان این آقا بیشتر از جنبه ی شنیداری میتونه باشه یعنی چیزهایی رو در این جلسه بیان کرده که در طی روزها و ماهها و حتی سالها مردم در کوی و برزن بیان میکنن و اونم همین جملاته که مثلا همه ی کارها رو میدن به فرزندان شهید و ایثارگر و همه ی جاهای خوب سر کار میذارنشون و فلان و پشمدان ولی واقعا در واقع همینطوره؟؟؟؟
  من خودم فرزند شهید یا جانباز و ایثارگر نیستم ولی اگه نخوام از حق خارج بشم و اون چیزی که خودم میبینم رو بگم به خداوند بزرگ و بلند مرتبه قسم که من دوستی داشتم که فرزند شهید بود که امیدوارم هرجا که هست خدا نگهدارش باشه,این بنده ی خدا رو من ریاضیات درس میدادم تو مدرسه و کلاسمون و به هر طریقی که بود و درس خوند و آخرش دیپلم گرفت با معدل ۱۱٫٫!!
  من و چند تا از دوستان با معدل۱۷ در زمان کنکور نتونستیم دانشگاه خوبی که دوست داشتیم قبول بشیم و این دوست خوبمون تونست در بهترین دانشگاه تهران مهندسی مکانیک قبول بشه و الانم در ایران خودرو مشغول کاره..
  از لحاظ کمک و سهمیه و رسیدگی های خوب که دیگه کم لطفیه بگین دولت و نظام در حق خانواده های شهدای عزیزمون براتون کم گذاشتند..
  درسته که هیچ کار و کمک مالی جای خالیه شهید عزیزمون رو در خانواده نمیگیره و با هیچ چیزی جای خالیشون پر نمیشه ولی نبایستی هم کم لطفی کرد..
  درسته این جناب فرماندار گذافه گویی کردند و حرفهای اشتباه و دور از شخصیتی زدند ولی باور کنید هستند خانواده هایی که درسته پدرشون در جنگ شهید نشدند ولی در اثر تصادف یا مریضی یا حتی مرگ طبیعی فوت کردند و عزیزشون رو از دست دادند و حالا بدون کمک هیچکس و هیچ ارگانی باید بچه هاشون بزرگ بشند و مادران بدون داشتن هیچ سرپناهی و هیچ حقوقی و هیچ کمکی از طرف هیچکس باید جواب اشکها و درخواستهای بچه شون رو بدند و با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم کنند..

  • دقیقا مشکل شما چیست؟ به نظر شما اینه که میگین حق فرزند شهیدهست یانه؟…به خدا دنیا رو به پای این عزیزان بریزین هم کمه…برین ببینین تو دنیای غرب واسه بازماندگان کشته های جنگ چکارها که نمیکنند!!!!…قدیانصاف داشته باشیم وکمی خجالت بکشیم

  • اقای متین شما یه مورد استثنا رو دیدید.اااز اصل ماجرا خبر نداری .کمکی که کمیته امداد و بهزیستی به خانواده های بی سرپرست میکنه بیشتر از بنیاد شهید نباشه کمتر نیست .سری به بنیاد شهید شهر خودت بزن میبینی جندنفر بیکارند.دوم اینکه این فرماندار بیخود کرده و غلط زیادی کرده نه گذافه.سوم اینکه کدوم کمک مالی ؟ شاید منظورتون همون حقوق بخور و نمیری هست که به همسران شهید و پدر و مادر شهیدان میدن ؟البته باید خدا رو شکر کرد چند سالیه که حقوقها به حقوق کارمندان دولت نزدیکتر شده.۴سال پیش اگه اشتباه نکنم سالش رو .ریس جمهوری به استان ما تشریف اوردند من بعنوان فرزند شهید نامه نوشتم .همسایه من هم یه مغازه دار بود یه نامه هم برای ایشان نوشتم .توی راه نامه همسایه رو تحویل استانداری دادم ولی نامه خودم را ندادم یعنی بیخیال شدم .موقع دیدار با ریس جمهور اعلام کردند کسانیکه(خانواده شهدا)نامه دارن تحویل بدهند منهم تصمیم گرفتم نامه ام رو دادم .حدود یکماه بعد جواب نامه همسایه ام امد .وکلی از من تشکر کرد .ولی جواب نامه من تا امروز که نیومده .حالا شاید توی راهه.همینقدر باید گفت که تبلیغات خوب صورت گرفته (از نام شهدا)

 12. اقای ریس جمهور فرماندار خیانتکارت را اخراج کن اگه شهادت برای شما ارزش دارد .اگه همین شهدا نبودند .ایران امروز از سوریه نیز ویران تر بود .نگذارید کاسه صبر خانواده شهدا و ایثار گران لبریز شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>