اخبار منتخب
927 بازدید تا کنون صورت گرفته است

آئین تکریم و معارفه مدیران کل بنیاد شهرستان های استان تهران برگزار شد

آئین تکریم و معارفه مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران با حضور قائم مقام بنیاد برگزار شد.

سردار محسن انصاری در مراسم تودیع ابراهیم طاهرنژاد و معارفه نادر نصیری به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران که صبح امروز یکشنبه ۲ آذر ۹۳ برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج و ابراز دین نسبت به جامعه بسیج به عنوان افرادی بی ادعا، گفت: زمانی تفکر بسیجی وجود نداشت و حتی در ادبیات ما نیز از آن اسمی نبود نخستین بار در کلام نورانی امام راحل تفکر و کلام بسیجی ظاهر شد و امروز در ادبیات مقاومت از بسیج به عنوان عامل پیروزی و موفقیت یاد می شود.

قائم مقام بنیاد به گذشت ۳۵ سال از زمان تاسیس بسیج اشاره کرد و گفت: بعد از گذشت این مدت بسیج پر صلابت و پر آوازه است و به قول مقام معظم رهبری برای جوانان شور آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است و بهترین تعریف را امام(ره) داشتند که فرمودند من از خداوند می خواهم که من را با بسیجیانم محشور گرداند.

سردار انصاری ادامه داد: امام(ره) با تمام ویژگی هایی که خودشان داشتند و از صالحان و عارفان تاریخ محسوب می شوند چنین آرزویی داشتند که با بسیجیان محشورشان گرداند. حال این سوال مطرح می شود که چرا پس ازگذشت ۳۵ سال بسیج یک سازمان ساخت یافته، با اقتدار و الگویی برای مومنان است و چرا مورد احترام و آبرو نزد ملت است.

وی ادامه داد: پس از ۳۵ سال با وجود ۲۲ میلیون نفر در این سازمان در واقع ارتش ۲۰ میلیونی مورد نظر امام(ره) شکل گرفته است. دلیل این اتفاقات و پاسخ آن سوال این است که بسیج بر اساس تفکر، نیاز سنجی تاریخی و استراتژی امام(ره) شکل گرفت. بخشی از تفکر امام راحل از همان جایی نشأت می گیرد.

سردار انصاری به موضوع نیازسنجی تاریخی امام راحل اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج بر اساس مبارزه دائمی، تاریخی و همیشگی شکل گرفته است. امروز تفکر بسیجی یک تفکر توحیدی، الهی، جهادی، ولایتمدارانه، عاشقانه، شجاعانه، ایثارگرانه، با اخلاص، ظلم ستیز و متواضع است و اینها ویژگی های تفکر بسیجی در نظر امام(ره) بودند که زیر ساخت همه حرکت هایی است که عامل پیشرفت کشور می شوند.

قائم مقام بنیاد تاکید کرد: امروز اگر می خواهیم در هر صحنه ای موفق باشیم باید تفکر بسیجی داشته باشیم اگر تفکر بسیجی وجود نداشته باشد این سازمان فرقی با یک سازمان دفاع شهری ندارد اما تفاوت بسیج با چنین سازمانی همین تفکر است که انتخاب و اطاعت آگاهانه دارد و مسیر را کور کورانه انتخاب نمی کند.

وی تفکر بسیجی را در کشور نهادینه شده عنوان کرد و گفت: امروز تفکر بسیجی یک مکتب و فرهنگ شده است مکتبی که به قول امام(ره)، مکتب شاهدان و شهیدان است و فرهنگ جهادی از همین تفکر بسیجی نشات می گیرد و این فرهنگ معرفتی است که انسان ها با وجود آن خود را مانند امیر المومنین(ع) وقف اسلام می کنند و امروز این مکتب و فرهنگ الگو شده است.

 وی در توضیح الگو شدن مکتب و فرهنگ بسیجی، گفت: نمونه این مساله مبارزه و دفاع در برابر رژیم اشغالگر قدس است. زمانی عرصه مقاومت، جنوب لبنان بود که جنگ ۳۳ روزه را در پی داشت و زمانی دیگر عرصه مقاومت به غزه آمد و امروز این عرصه، قدس اشغالی و کرانه های باختری است. در واقع تفکر بسیجی جغرافیای دفاع را تغییر داده بنابراین می توانیم در یک کلمه بگوییم تفکر بسیجی از مولفه های قدرت ساز و تامین کننده امنیت ملی کشور است.

وی ادامه داد: این همان تفکر قدرت سازی است که امام(ره) در راستای نظام سازی، بسیج را بر آن اساس بنا نهاد که با این نگاه بسیج از برکات انقلاب اسلامی است و انقلاب با همین تفکر به پیروزی رسید و در طول این ۳۶ سال بر چالش های بزرگ غلبه کرده است.

قائم مقام بنیاد در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع تودیع و معارفه اشاره کرد و گفت: ما چند اولویت را برای بنیاد شهرستان های استان تهران در نظر داریم. اولویت نخست انسجام سازمانی قوی برای مقابله با پراکندگی جغرافیایی حوزه این بنیاد، اولویت دوم سلامت اداری و اولویت سوم هماهنگی و تعامل مناسب با دستگاه ها و نمایندگان مجلس، ائمه جماعات، استاندار و فرمانداران است.

وی با تاکید بر اینکه مسیر رشد و ارتقای بنیاد شهرستان های استان تهران باید ادامه پیدا کند از زحمات ۵ ساله ابراهیم طاهر نژاد در بنیاد شهرستان های استان تهران تشکر کرد و برای نادر نصیری به عنوان مدیر کل جدید این بنیاد، توفیقات روز افزون و عملکرد مطلوب را آرزو کرد.

ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در این مراسم با تبریک هفته بسیج، ابراز امیدواری کرد: همه در مدرسه عشق بسیج، لشگری مخلص باشیم. در بازرسی عملکردی که در سال ۹۰ از بنیاد شهرستان های استان تهران انجام شد، این بنیاد رشدی ۱۱ درصدی در زمینه فعالیت ها داشت و در بازرسی عملکردی که ماه قبل از این بنیاد انجام شد نیز نسبت به دوره قبل رشد ۵ درصدی داشتیم.

وی افزود: این اداره کل در حدود ۵ سال و نیمی که در آن حضور داشتم، دو مرتبه در جشنواره شهید رجایی رتبه نخست را به دست آورد. در حوزه عملکردی تمام تلاش ما در این جهت بود که به سمت عدالت محوری پیش برویم. همچنین سعی کردیم تصدی گری را کاهش دهیم و امور اجرایی را به ادارات شهرستان ها بسپاریم.

طاهرنژاد به تعامل مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران با سایر دستگاه ها و افراد اشاره کرد و گفت: علاوه بر این تعامل خارجی، وحدت و همدلی بین روسای شهرستان ها و معاونان این بنیاد وجود دارد. شهرستان های استان تهران سرشار از گنجینه های جامعه ایثارگری است. این منطقه خاستگاه شهدای ۱۵ خرداد است و غنای علمی ارزشمندی در جامعه ایثارگری اینجا وجود دارد. انشاالله این اداره کل در معیت جناب نصیری بهتر از قبل امور را ادامه دهد.

نادر نصیری مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: از حسن اعتمادی که نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و همچنین سردار انصاری به بنده داشتند تشکر می کنم و پاسخ این اعتماد تلاشی بسیجی وار خواهد بود.

وی افزود: تلاقی این مراسم با هفته بسیج، مغتنم و مبارک است و نخستین پیام این هفته برای من، خدمت گزاری به نظام با تفکر و اهتمام بسیجی خواهد بود. راهبرد استراتژیک ما، آرمان های امام راحل و شهدا خواهد بود و امیدوارم در مسیر خدمت، با همراهی تمام همکاران به نتیجه مطلوب برسیم.

بنا بر این گزارش، حجت الاسلام صدری معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران به نمایندگی از معاونان بنیاد شهرستان های استان تهران به قرائت متنی در رابطه با خدمت در بنیاد پرداخت و پس از ان همسر یکی از شهدا نیز در این مراسم به بیان مطالبی در رابطه با هفته بسیج و بنیاد پرداخت.

در پایان این مراسم از ابراهیم طاهرنژاد به عنوان مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران تقدیر شد.

پس از برگزاری آئین تکریم و معارفه مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران، سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه حجت الاسلام والمسلمین سید احمد ابطحی مدیر کل ارزیابی عملکرد و بازرسی بنیاد و مدیران کل سابق و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران با حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاه چراغی امام جمعه شهرستان ری دیدار کردند.

سردار انصاری در این دیدار از پراکندگی جغرافیایی حوزه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران به عنوان یکی از مشکلات این اداره کل یاد کرد و گفت: باید با این مشکل با تعامل مناسب و تلاش و مدیریت کنار آمد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همواره بر بحث ارتباط مناسب با خانواده های شهدا و ایثارگران تاکید داشته اند، امیدواریم با همکاری و تعامل مناسب با همه نهادها و سازمان ها، این ارتباطات به شکل مناسب ادامه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین شاه چراغی در این دیدار به تعامل و ارتباط مطلوب بنیاد شهرستان های استان تهران اشاره و ابراز امیدواری کرد: این تعامل مناسب ادامه داشته باشد و برای آقایان طاهرنژاد و نصیری نیز آرزوی توفیق داریم. ما نیز از هیچ خدمتی برای خانواده معظم شهدا و ایثارگران کوتاهی نخواهیم کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>